Dnia 09.11. 2022 klasa II HS uczestniczyła w wycieczce po Piotrkowie Trybunalskim.
Jak co roku graficy kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej projektowali plakaty
We wtorek 8 listopada gościliśmy kustosza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Kendrę, który przedstawił uczniom historię piotrkowskiego getta. Prelekcja dotyczyła losów mieszkańców Piotrkowa pochodzenia żydowskiego w czasie II wojny światowej, przybliżyła dramatyczne okoliczności życia tamtego czasu, ale także uczniowie poznali listę Polaków z naszego miasta odznaczonych medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Pan Paweł Kendra jest znawcą nie tylko lokalnej historii, także współautorem książki „Znam takie miejsca… gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”. Spotkanie stało się sposobnością do pozyskania dedykacji autora dla biblioteki szkolnej. Dziękujemy za przybliżenie niezwykle trudnej części historii naszego miasta, a uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej po interesującą lekturę.
Inicjatorem spotkania była p. Małgorzata Szczukocka-Karbosiak
Ostatnia szansa, żeby się zapisać.
06-11-2022

#szkoła pamięta

Cmentarze są niczym kamienne księgi, w których zapisane są niezwykłe historie miast i ich mieszkańców.
Zachęcamy do wzięcia udziału, punkty dodatnie gwarantowane!
„CzytajPL” - ogólnopolska akcja 2022 promująca czytelnictwo Nasza szkoła po raz kolejny zakwalifikowała się do największej akcji czytelniczej w kraju Czytaj PL. Projekt jest skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ZA DARMO mogą przeczytać 18 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
W Dniu Zadusznym klasa 3P wybrała się na cmentarz celem uporządkowania zabytkowych nagrobków, w tym upamiętniających lokalnych bohaterów narodowych. Dziewczęta zapaliły znicze przy pomnikach i na grobach nieznanych żołnierzy.
25.10.2022 r. przeprowadzona została kolejna edycja konkursu pt. ,,Patronka naszej szkoły królowa Jadwiga”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele klas: IG,  IH, IS, IP, IIG, IIHS, IIP, IIIP, IVG4, IVHT.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej zorganizowano Fotobook.

Piątek 09 grudnia 2022

Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław, Piotr