Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. Królowej Jadwigi

6 grudnia w Katowicach rusza Szczyt Cyfrowy ONZ – #IGF2021 Zarejestruj się już dziś!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
09-11-2021
igf2021_grafika
To będzie najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. W grudniu Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu.
 
W Szczycie wezmą udział sekretarz generalny ONZ - António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej - Margrethe Vestager, kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.
To na tym wydarzeniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.
Ważne wydarzenie
Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r.
w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1).
Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny
i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.
W tym roku IGF odbędzie się po raz 16.
Sprawdź program
Znamy już program fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7-10 grudnia) oraz tzw.
„dnia zero” (6 grudnia). Łącznie to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna.
W programie Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 znajdują się też warsztaty zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało 83 warsztaty, które odbędą się w trakcie tegorocznego IGF. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach
e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków, czy wolności słowa
w internecie. Sprawdź pełną listę warsztatów.
Agenda jest na bieżąco aktualizowana – sprawdź.
Zapraszamy młodych
Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).
W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy. Wystarczy się zarejestrować.
Zrób to już dziś – sprawdź szczegóły.
Do zobaczenia w Katowicach! Mamy nadzieję, że to będzie okazja do wyjątkowo ciekawych dyskusji i dobrych decyzji. Czekamy na Was!
Więcej informacji na www.igf2021.pl
powrót