Historia piotrkowskiego getta dla ZSP 6

313929863_691056262262687_4370785441198432654_n (1)
We wtorek 8 listopada gościliśmy kustosza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Kendrę, który przedstawił uczniom historię piotrkowskiego getta. Prelekcja dotyczyła losów mieszkańców Piotrkowa pochodzenia żydowskiego w czasie II wojny światowej, przybliżyła dramatyczne okoliczności życia tamtego czasu, ale także uczniowie poznali listę Polaków z naszego miasta odznaczonych medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Pan Paweł Kendra jest znawcą nie tylko lokalnej historii, także współautorem książki „Znam takie miejsca… gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”. Spotkanie stało się sposobnością do pozyskania dedykacji autora dla biblioteki szkolnej. Dziękujemy za przybliżenie niezwykle trudnej części historii naszego miasta, a uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej po interesującą lekturę.
Inicjatorem spotkania była p. Małgorzata Szczukocka-Karbosiak