Ogólnopolska akcja 2021 „CzytajPL”

09-11-2021
plakat-fb
Nasza szkoła kolejny bierze udział ogólnopolskim projekcie  „Upoluj swoją książkę",
organizowanego w ramach akcji CzytajPL. Projekt jest skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ZA DARMO będą mogli przeczytać 12 bestsellerowych
e-booków i audiobooków.
Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów. Można też zeskanować kod QR umieszczony na plakacie w szkole lub na koszulce ambasadora.

Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj :  https://czytajpl.pl/2021/11/02/jak-dolaczyc-do-akcji-czytaj-pl-2021/

Akcja trwa cały listopad 2021 roku.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!

W tym roku w ramach akcji za darmo można czytać 12 następujących książek:
Reportaże:
Aleksandra Lipczyk - „Lajla znaczy noc” (Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza)
Dionisios Sturis - „Gorzkie pomarańcze” (nominacja w 2014 roku do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego)
Tomasz Michniewicz - „Chwilowa anomalia” (rozmowy o chorobach współczesnego świata)
Beata Szady red. - „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (pierwsza na polskim rynku antologia reportażu z Ameryki Południowej)
Kryminały:
Anny Kańtoch - „Wiosna zaginionych”
Robert Małecki -. „Żałobnica”
Przyrodnicze:
Kornel Filipowicz - „Formikarium, czyli w moim świecie mrówek. Opowiadania”
Powieść obyczajowa (o miłości):
Magdalena Witkiewicz - „Srebrna łyżeczka”
Fantastyka:
Robert J. Szmidt - „Per aspera ad astra”
Marcin Mortka - „Nie ma tego złego”
Stanisław Lem - „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników”
Biograficzne:
Tomasz Lem - „Awantury na tle powszechnego ciążenia” (biografia Stanisława Lema)

Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pragniemy poinformować, że ruszyła kolejna edycja akcji Czytaj PL i Upoluj swoją książkę. Kod QR zapewniający dostęp do 12 tytułów jest już aktywny.

Opis akcji wraz z listą tegorocznych książek można znaleźć tutaj http://akcja.czytajpl.pl/