BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 5

KRAWIEC

Interesujesz się trendami w modzie?
Chcesz wiedzieć jak modnie się ubrać ?
U nas zdobędziesz wiedzę teoretyczną
i praktyczną potrzebną do wykonywania zawodu KRAWIEC

Będziesz mógł realizować własne ambicje, wyzwania. Szycie znów stało się modne. Umiejętności jakie zdobędziesz ciągle aktualne są na rynku pracy i wysoko zaprocentują w życiu prywatnym. Będziesz tworzył nie tylko przydatne rzeczy, ale także upiększające ludzi.

Nauczymy Cię:

• konstruowania i modelowania wyrobów odzieżowych
  • dobierania materiałów odzieżowych i dodatków do wyrobu odzieżowego
  • obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych
  • wykonywania wyrobów odzieżowych

Teoretyczne przedmioty zawodowe:
1. Projektowanie i modelowanie odzieży
2. Technologia odzieży z elementami
3. Działalność gospodarcza w branży odzieżowej
4. Język angielski zawodowy

Zajęcia praktyczne - konfekcjonowania odzieży - odbywają się w nowocześnie wyposażonych pracowniach szkolnych.

Odradzanie się branży odzieżowej powoduje, że pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników zarówno do zakładów usługowych, firm odzieżowych jak i pracowni krawieckich zajmujących się stylizacją i projektowaniem. Moda na indywidualizm spowodowała wzrost usług krawieckich, na które jest duże zapotrzebowanie. Jest to kierunek kształcący krawca – stylistę, który z zaangażowaniem i fachowo uszyje odzież na miarę, dokona poprawek i przeróbek. Absolwent przygotowany jest również do zakładania i samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kierunek ten pozwala m. in. na rozwijanie zdolności plastycznych, zaprojektowanie i uszycie samodzielnie każdej wymarzonej rzeczy oraz udział w konkursach i pokazach mody.

Absolwent po skończeniu nauki będzie posiadał wiedzę z zakresu:

• nowoczesnego, modnego wzornictwa,
  • stylizacji,
  • innowacyjnych technologii stosowanych w krawiectwie,
  • szybkiego i umiejętnego reagowania na zmieniające się trendy,
  • zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej produkcyjnej lub usługowej związanej z branżą odzieżową.

Branżowa Szkoła I stopnia przygotowuje do dalszego kształcenia w:

• Branżowej Szkole II stopnia na poziomie technika,

a następnie:

• Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych,
  • szkołach wyższych.

Cykl kształcenia w Branżowej Szkole I stopnia trwa 3 lata. Szkoła kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe: A.71. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych, który gwarantuje kwalifikacje porównywalne do standardów europejskich. Absolwent otrzyma dyplom potwierdzający uzyskane kwalifikacje zawodowe oraz EUROPASS - aneks do dyplomu w języku angielskim i języku polskim uprawniający do wykonywania zawodu na europejskim rynku pracy.

Szkoła posiada uprawnienia Ośrodka Egzaminacyjnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.