Noc Bibliotek

20170602_164059
Fotorelacja

2 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyła się Noc Bibliotek połączona z Dniem Sportu i Dniem Savoir- Vivre’u. Tegoroczne święto bibliotek przebiegało pod hasłem Czytanie porusza. Uczniowie wraz z nauczycielami czytali fragment z „Chłopów” Władysława Reymonta oraz wybrane wiersze miłosne Kazimierza-Przerwy Tetmajera, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marka Grechuty. Malwina Piechura zaśpiewała dwie własne  romantyczne piosenki. Uczestnicy pokazali talent literacki, tworząc wiersze dadaistyczne. Podczas spotkania zainteresowani mogli zdobyć umiejętność wiązania krawatów, wiązania apaszek, chust a także składania serwetek. Płeć męską interesowały gry sportowe. Najszybszym uczniem, który poradził sobie z jedzeniem orzeszków i rodzynków za pomocą pałeczek, był Emil Salamon. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć prezentacji talentów muzycznych naszej szkoły. Adrian Mucik, Malwina Piechura i Natalia Koziarska pokazali talent wokalny i instrumentalny. Uczestnicy wspólnie słuchali i śpiewali znane piosenki. Nie brakowało też poczęstunku, który przygotowały koleżanki z klasy hotelarskiej. Na zakończenie imprezy uczestnicy losowali nagrody- niespodzianki, przy czym było śmiechu co niemiara. Dziękujemy nauczycielom, którzy włączyli się w akcję (pani Barbara Andruszków, pani Joanna Wróbel, pani Anita Bułacińska, pani Elżbieta Uznańska, pani Sylwia Brzeżańska, pan Łukasz Torchalski).
Pani dyrektor Agnieszce Nowak dziękujemy za obecność, opiekę, aktywność literacką i muzyczną.
Mamy nadzieję, że imprezę powtórzymy, bo z fajną naszą młodzieżą można tak spędzać czas. Serdecznie im dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok!