Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. Królowej Jadwigi

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym!
 
Świąt Wielkanocnych
30-03-2021

UWAGA KONKURS!!!

"Wielkanocne wariacje, czyli na stół dekoracje"
Informacje związane z Narodowym Spisem Ludności i Mieszkań 2021 kliknij tutaj
do STARTU gotowi START
TECHNIK STYLISTA
Technik stylista jest zawodem w branży przemysłu mody, w którym wyodrębnione zostały dwie kwalifikacje. Jedną z nich jest kwalifikacja MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych, która została wyodrębniona zarówno w zawodzie krawiec, jak i w zawodzie technik przemysłu mody.
Nowością kształcenia w zawodzie technik stylista jest potrzeba klienta bycia atrakcyjnym i zadbanym poprzez wykreowanie jego nowego wizerunku.

Odpowiedni zewnętrzny wizerunek jest nie do przecenienia, gdyż ma wpływ na relacje z innymi, samopoczucie, życie prywatne i zawodowe.
Zawód technik stylista jest jednym z zawodów potrzebnych dziś i w przyszłości; bardziej niż kiedykolwiek Na rynku pracy brakuje specjalistów w dziedzinie: projektowania, modelowania i szycia oraz stylizowanie wizerunku klienta.
 
Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę dla absolwenta kierunku technik stylista do podjęcia pracy, jako: 
współtwórca kolekcji ubiorów - projektant mody,
konstruktor odzieży,
technolog,
stylista wizerunku,
kreator wizerunku ( stylizacja sylwetki i ubioru)
wizażysta,
stylista fryzur,
właściciel pracowni mody,
organizator pokazów mody,
 
lub kontynuowania kształcenia w zawodzie.
W wyniku kształcenia uczeń, po zdaniu egzaminów zdobędzie następujące kwalifikacje:
K1 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
– koniec II półrocza klasy III
K2 Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku
– koniec I półrocza klasy V
 
Kwalifikacja I – Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
Specjalista  kreator mody, stylista wizerunku i technolog. Potrafi projektować ubiory dla różnych sylwetek z uwzględnieniem cech osobowości, po wcześniejszym przeprowadzeniu analizy człowieka pod kątem typu urody, budowy sylwetki, charakteru na podstawie obserwacji i wywiadu. Posiada umiejętności w zakresie reklamowania branży modowej np.: organizując pokazy i projektując wystawy. Daje szansę na zatrudnienie w nowoczesnym punkcie usługowym na stanowisku stylista wizerunku, sprzedawca w sklepie odzieżowym, jako kreator mody bądź realizować się w prowadzeniu własnej działalności.
 
Kwalifikacja II -  Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku
Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku to dziedzina związana z modelowaniem, kreowaniem całej sylwetki. Obejmuje nie tylko ubiór ale także fryzurę i makijaż. We współczesnym świecie o wyglądzie zewnętrznym człowieka, który ułatwia funkcjonowanie w sferze życia prywatnego i zawodowego, decyduje nie tylko twarz, ale także jego ubiór, styl i sposób zachowania. Właściwy wygląd zewnętrzny to taki, który niezależnie od wieku i warunków fizycznych podkreśla atuty urody i osobowości, a tuszuje mankamenty. Ideą pracy stylisty jest upiększanie, dobór pasującej palety odcieni kolorów, wzorów, zestawień i dodatków.
17-03-2021

Ogłaszamy konkurs

 na REBUS MATEMATYCZNY.
NOWY ZAWÓD -  TECHNIK STYLISTA!
poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Zajrzyj koniecznie, miłego oglądania!