„UTWORZENIE EKOPRACOWNI W SZKOLE PONADPODSTAWOWEJ NR 6 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM”

logo 1 strona
"Krakówka" w konkursie na Nasze Ekologiczne Pracownie
www.zainwestujwekologie.pl

Informujemy, że nasza szkoła złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wniosek o dofinansowanie realizacji zdania „Utworzenie ekopracowni w Szkole Ponadpodstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim”, w ramach konkursu pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie”. Całkowity koszt planowanego zadania  wyniesie 50.000,00 złotych.
W dniu 11.09.2020 roku Uchwałą nr 8406/2020, Zarząd WFOŚIGW podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 45 000, 00 zł. Kwota ta będzie stanowić 90% całkowitej wartości nakładów finansowych, 10% to środki własne.
W ramach dofinansowania z WFOŚIGW zaplanowano realizację remontu pracowni oraz zakup: elementów wyposażenia pracowni,  pomocy dydaktycznych służących do realizacji programów z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej oraz sprzętu audiowizualnego, komputerowego i tablicy multimedialnej. Środki własne będą przeznaczone na malowanie ścian i wymianę podłogi.
Realizację zdania koordynuje w szkole Agnieszka Nowak. W prace związane z tworzeniem pracowni  włączona jest cała społeczność szkolna, w tym nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, nauczyciel przedmiotów graficznych, pracownicy administracyjni oraz uczniowie i rodzice.