28 czerwiec 2013  -
Zakończenie roku szkolnego maturzystów


W dniu 28 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste pożegnanie naszych maturzystów.

   
   

 

3 maja 2013  - 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   

   

25 kwietnia 2013  - Warsztaty ze studentami.

PROBLEM BRAKU DOSTĘPU DO BEZPIECZNEJ WODY – KONTEKST GLOBALNY I LOKALNY

Pod takim tytułem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 odbyło się kolejne już spotkanie uczniów ze studentami filii UJK w Piotrkowie, reprezentującymi Studenckie Koło Naukowe Promowania Myślenia Obywatelskiego. Czytaj więcej...

   

   

   

   

5 kwietnia 2013  - Dzień Otwartych Drzwi.

   

   

   

   

21 marca 2013  - Dzień Talentów.

   

   

   

   

   

Prace plastyczne uczniów

   

Prezentacja fotografii

Muzyczne występy uczniów

  Bartek z 2G;  Patryk z 3OP;

16 marca 2013  - Mikrofon 2013 - Radomsko.


16 marca 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się kolejna edycja konkursu wokalnego "Mikrofon". W przesłuchaniu wzięły udział:

  • Natalia Grabiec – kl. 1bG

  • Monika Matuszewska – kl. 1bH

  • Aleksandra Brzezińska – kl. 2G

Posłuchaj Natalii Posłuchaj Moniki Posłuchaj Oli

   

1 marca 2013  - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

   

   

14 luty 2013  - Walentynki.

 

12 stycznia 2013  - Studniówka.

   

   

   

   

   

   

11 stycznia 2013  - Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe. Organizatorem konkursu byli Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Klasztor OO Bernardynów. W konkursie uczestniczyły 23 szkoły.

   

20 grudnia 2012  - Jasełka.

   

   

20 grudnia 2012  - Wigilie klasowe.

   

   

17 grudnia 2012  - Konkurs literacki "Przyjaźń w sieci - prawda czy fałsz?".

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim i Starostwo Powiatu Piotrkowskiego zorganizowały konkurs literacki pt.; "Przyjaźń w sieci - prawda czy fałsz?", w którym wzięły udział uczennice klasy IAH: Agata Włodarczyk, Martyna Justyna, Ewelina Ślęzak i Monika Sochacka (zdobyła wyróżnienie).

   

   

6 grudnia 2012  - Do biblioteki zawitał mikołaj.

>
 

5 grudnia 2012  - Projekt uczniów gimnazjum o AIDS.

   

   

4 grudnia 2012  - XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Dnia 4 grudnia 2012 roku po raz kolejny gościli w naszej szkole studenci filii UJK w Piotrkowie Tryb., zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Promowania Myślenia Obywatelskiego. Zachęcali uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję pisania listów prowadzoną w ramach XIII Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Amnesty International to ogólnoświatowa organizacja zrzeszająca ludzi działających na rzecz praw człowieka. Jedną z kampanii organizacji jest organizowany od 13 lat Maraton, podczas którego pisane są listy do przywódców krajów, gdzie prawa człowieka są łamane. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia.

W tegorocznym Maratonie można było napisać listy w sprawie 13 osób, wśród których znaleźli się m. in. Egipcjanka pobita dotkliwie przez policję swojego kraju, za wstawienie się za nieznaną jej młodą dziewczyną również przez policję katowaną, matka 15-letniej Gwatemalki, która od kilkunastu lat walczy o ukaranie winnych gwałtu i morderstwa na swojej córce, czy mieszkańcy libijskiej wioski, których wojska opozycyjne wysiedliły i pozbawiły dachów nad głową.

Młodzież naszej szkoły włączyła się w akcję pisania listów już po raz kolejny. W lutym 2011 roku wzięliśmy udział w spontanicznej akcji pisania listów do Aleksandra Łukaszenki o uwolnienie niesłusznie osadzonych więźniów politycznych, a w grudniu 2011 roku młodzież klas IV wzięła udział w poprzednim maratonie – pisząc listy w siedzibie UJK.

   

   

   

   

3 grudnia 2012  - Konkurs plastyczny.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. Jestem dumny z bycia Polakiem, legenda generała Stefana Roweckiego "Grota".

Organizatorem konkursu była mgr Danuta Piątek.

 

   

29 listopada 2012  -
Udział uczniów w programie NOE.

 

26 listopada 2012  -
Konkurs matematyczny - "Z MATEMATYKA ZA PAN BRAT".

   

23 listopada 2012  -
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

Na zdjęciach mgr M. Purgał-Szczepanik z uczniami w pracowni robotycznej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

   

   

 

29 listopada 2013  - Konkurs "Sowa matematyczna".

29 listopada 2012 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych „SOWA MATEMATYCZNA”. Celem konkursu jest popularyzacja przedmiotów ścisłych w szczególności matematyki wśród uczniów. W olimpiadzie wzięło udział sześć drużyn czteroosobowych, w dwóch kategoriach wiekowych: ARCHIMEDES, EUKLIDES. Jednak żadna z drużyn nie została zakwalifikowana do etapu drugiego.

Koordynatorem olimpiada była pani Katarzyna Kulbat


   

9 listopada 2012  -
V OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ.

9 listopada 2012 roku odbył się etap szkolny V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tegoroczny temat przewodni brzmiał „Funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie.”

W olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów Technikum Menedżersko-Usługowego o profilu technik hotelarstwa, osiągający najlepsze wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych.

W skład komisji powołanej do etapu szkolnego wchodzili:

- przewodnicząca: Jolanta Markiewicz

- członkowie: Barbara Andruszków, Katarzyna Kulbat, Mariola Pietraszczyk.

Uczestnicy olimpiady mieli do rozwiązania test składający się z 55 zadań zamkniętych przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych poświeconych tematyce funkcjonowania gastronomii w hotelarstwie.  W wyniku eliminacji szkolnych największą liczbę punktów uzyskały: Agnieszka Górna – uczennica klasy IVa – I miejsce i Kinga Smolarek – uczennica klasy IVc – II miejsce. Uczennice tym samym zakwalifikowały się do etapu okręgowego, który odbędzie się 09.01.2013 roku w Warszawie.
   

8 listopada 2012  -

94 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

8 listopada 2012r. uczniowie naszej szkoły obchodzili 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów młodzież pod kierunkiem pani Ireny Nowak oraz pani Magdaleny Rudzkiej przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym nakreśliła krótko historię utraty i odzyskania przez kraj niepodległości. Głównym jednak aspektem całego wystąpienia było uświadomienie uczniom pojęcia „patriotyzm” – słowa niby przestarzałego ale ciągle aktualnego, choć w innym wymiarze niż 94 lata temu. W trakcie inscenizacji usłyszeć można było m. in. wiersze Adama Asnyka, Krzysztofa Baczyńskiego, Leopolda Staffa a także pieśni legionowe i piosenki Marka Grechuty, Jacka Wójcickiego oraz Funky Polaka.

W ramach rocznicy uczniowie mogli również zapoznać się z piotrkowską historią dnia 11 listopada 1918 roku. W okresie od 5 do 12 listopada w naszej szkole można było zapoznać się z wystawą oświatową „Legiony w Piotrkowie” udostępnioną nieodpłatnie naszej szkole przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

   

   

9 listopada 2012  -
Olimpiada z języka niemieckiego.

 

5 listopada 2012  -
Konkurs fotograficzny.

5 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie poniewierać, nie gasić, nie spieszyć - dziecko ma prawo by było tym czym jest” . Prezentujemy nagrodzone prace.

   

31 października 2012  -
Hallowen.

   

30 października 2012  -
Otrzęsiny.

   

   

   

24 październik 2012  -

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka.

 

24 października 2012  -
Szkolny konkurs o tytuł Mistrza Ortografii.

 

14 października 2012  -
Dzień Edukacji Narodowej.

   

20 września 2012  -

Wycieczka integracyjna klasy 1AH do Napoleonowa.

Dnia 20 września 2012 roku klasa 1aH zorganizowała wycieczkę do Napoleonowa. Głównym celem wyjazdu była integracja grupy, a także poznanie zasad funkcjonowania gospodarstwa agroturystycznego. W związku z tym, że w Napoleońskiej Zagrodzie jest stadnina koni dziewczęta wysłuchały ciekawej opowieści masztalerza oraz uczestniczyły w przejażdżce bryczką.

   

   

   

   

   

   

   

 

24 września 2012  -
Uczniowie klas maturalnych na Salonie Maturzystów.

W dniu 24 września 2012 uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawcami uczestniczyli w Łódzkim Salonie Maturzystów. Najważniejszym celem wyjazdu było dostarczenie uczniom aktualnej i sprawdzonej wiedzy na temat egzaminu maturalnego w roku 2013 oraz informacji o zasadach rekrutacji do szkół wyższych na rok akademicki 2013/2014. Maturzyści spotkali się z ekspertami OKE na wykładach poświęconych maturze z przedmiotów obowiązkowych.


   

   
 

 

3 września 2012  -
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13


W dniu 3 września 2012 zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.


   
 
   

 

Loading...