OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2015/2016  
   
  TECHNIKUM MENEDŻERSKO - USŁUGOWE  
 

 

technik TECHNOLOGII ODZIEŻY

technik HOTELARSTWA

technik OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

technik CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH

technik PROCESÓW DRUKOWANIA

 
  ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 5  
 

 

zawód krawiec

Przyjęcia kandydatów do klas pierwszych odbywać się będą w kolejności zgłoszeń zgodnie z liczbą miejsc, jaką szkoła dysponuje.



WAŻNE TERMINY

Termin składania dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży:

od 01.04.2015 r. do 30.04.2015 r., do godz. 1300

składania kopii świadectw ukończenia gimnazjum, poświadczonych przez dyrektora szkoły oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego przez kandydatów do liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych dla młodzieży (nie obowiązuje przy
prowadzeniu naboru w formie elektronicznej) oraz, przy prowadzeniu naboru do szkół
ponadgimnazjalnych w formie elektronicznej, wprowadzania do systemu naboru danych ze świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego

- od 26 czerwca do 1 lipca 2015 r., do godz. 1300

Termin złożenia przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnej oryginału świadectwa, stanowiącego potwierdzenie woli podjęcia nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej (z zastrzeżeniem § 2 ust. 6):

- od 3 lipca 2015 r., godzina 1300 do 7 lipca 2015 r., godz. 1200

Ogłoszenie wyników:

- lista wstępna - 3 lipca 2015 r. do godz. 1300
- lista ostateczna - 7 lipca 2015 r. o godz. 1300

§ 4

Ustala się następujące zasady przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych oraz wyników egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, a także sposób punktowania innych osiągnięć kandydatów:

1. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania w postępowaniu kwalifikacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych przedmiotów, a także za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum oraz inne osiągnięcia kandydatów – 200 pkt., w tym:

1) liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzony w ostatnim roku nauki w gimnazjum – 100 pkt.,

2) liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z czterech przedmiotów – języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkolną komisję rekrutacyjną oraz za inne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia gimnazjum – 100 pkt.

2. Wyniki egzaminu gimnazjalnego (zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu), wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:

1) języka polskiego,

2) historii i wiedzy o społeczeństwie,

3) matematyki,

4) przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, fizyki i chemii,

5) języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym,

przeliczane są na punkty według zasady, iż z każdego zakresu można uzyskać maksymalnie 20 punktów, czyli jeden procent w każdym z zakresów odpowiada 0,2 punktu.

3. Sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych jest następujący:

1) stopień celujący - 15 punktów

2) stopień bardzo dobry - 13 punktów

3) stopień dobry - 11 punktów

4) stopień dostateczny - 7 punktów

5) stopień dopuszczający - 2 punkty

4. Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem – 7 punktów

5. Sposób przeliczania na punkty innych szkolnych lub pozaszkolnych osiągnięć ucznia z okresu nauki w gimnazjum, umieszczonych na świadectwie ukończenia gimnazjum :

1) uzyskanie tytułu finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty (wymienionych w załączniku nr 1 do zarządzenia):

a) jeden tytuł – 11 punktów,

b) dwa i więcej tytułów – dodatkowo 2 punkty,

2) zajęcie od 1 do 6 miejsca indywidualnie lub od 1 do 4 miejsca zespołowo w konkursach tematycznych i interdyscyplinarnych co najmniej na szczeblu wojewódzkim (wymienionych w załączniku nr 2 do zarządzenia):

a) w jednym konkursie – 6 punktów,

b) w dwóch i więcej konkursach – dodatkowo 2 punkty,

3) zajęcie od 1 do 6 miejsca w zawodach sportowych indywidualnych lub od 1 do 4 miejsca w rywalizacji zespołowej co najmniej na szczeblu wojewódzkim (w dyscyplinach wymienionych w załączniku nr 3 do zarządzenia):

a) w jednej dyscyplinie – 5 punktów,

b) dwóch i więcej dyscyplinach – dodatkowo 2 punkty,

albo (w przypadku braku osiągnięć co najmniej na szczeblu wojewódzkim) zajęcie od 1 do 3 miejsca w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym (w dyscyplinach wymienionych w załączniku nr 3 do zarządzenia) – 3 punkty,

4) zajęcie od 1 do 3 miejsca w konkursach artystycznych co najmniej na szczeblu powiatowym – 3 punkty,

5) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, albo osiągnięcia w aktywności na rzecz środowiska szkolnego – 2 punkty.

6. Uczeń gimnazjum dwujęzycznego, ubiegający się o przyjęcie do klas dwujęzycznych w szkołach ponadgimnazjalnych, przy zachowaniu ciągłości edukacji dwujęzycznej w tym samym języku, otrzymuje dodatkowo 5 punktów. Punkty są przyznawane, gdy suma wszystkich punktów za szkolne lub pozaszkolne osiągnięcia tego ucznia wymienione w § 4 ust. 5 oraz umieszczone na świadectwie ukończenia gimnazjum nie przekracza 28 punktów. W przypadku, gdy suma wszystkich punktów za szkolne lub pozaszkolne osiągnięcia ucznia przekracza 28, przyznaje się odpowiednią liczbę punktów, tak aby suma wszystkich punktów wyniosła 33.

7. Laureaci i finaliści etapu ogólnopolskiego konkursu tematycznego „Papież Słowianin – Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II” otrzymują liczbę punktów przewidzianą w Zarządzeniu Nr 61/2014 Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 15 września 2014 roku.

Więcej informacji na o naborze TUTAJ