TECHNIK STYLISTA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

TECHNIK STYLISTA
Interesuje Cię świat mody? Chcesz wiedzieć jak się ubrać, umalować, dobrać odpowiednią fryzurę, a przede wszystkim doradzić innym – zostań mistrzem wizerunku!

Kliknij, a zobaczysz jak wygląda kształcenie w naszej szkole:
https://www.youtube.com/watch?v=Fez64s5JWVo

         
Zawód technik stylista łączy umiejętności z zakresu odzieżownictwa, fryzjerstwa i wizażu. Stylista wykorzystuje umiejętności projektowania i wykonywania kolekcji wyrobów odzieżowych, wiedzy z zakresu doboru barw kolorystycznych, fryzur i makijażu. W branży stylisty bardzo ważną rzeczą jest wiedza i umiejętność tworzenia, wykonywania kreacji, zgodnie z życzeniem klienta. Przedmioty na poziomie rozszerzonym:
Język obcy
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji:
język polski, matematyka, plastyka, język obcy

Technik stylista jest zawodem w branży przemysłu mody, w którym wyodrębnione zostały dwie kwalifikacje.

  • Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
  • Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku

Kwalifikacja I – Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.
Specjalista  kreator mody, stylista wizerunku i technolog. Potrafi projektować ubiory dla różnych sylwetek z uwzględnieniem cech osobowości, po wcześniejszym przeprowadzeniu analizy człowieka pod kątem typu urody, budowy sylwetki, charakteru na podstawie obserwacji i wywiadu. Posiada umiejętności w zakresie reklamowania branży modowej np.: organizując pokazy i projektując wystawy. Daje szansę na zatrudnienie w nowoczesnym punkcie usługowym na stanowisku stylista wizerunku, sprzedawca w sklepie odzieżowym jako kreator mody bądź realizować się w prowadzeniu własnej działalności.

Kwalifikacja II - Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku.
Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku to dziedzina związana z modelowaniem, kreowaniem całej sylwetki. Obejmuje nie tylko ubiór ale także fryzurę i makijaż. We współczesnym świecie o wyglądzie zewnętrznym człowieka, który ułatwia funkcjonowanie w sferze życia prywatnego i zawodowego, decyduje nie tylko twarz, ale także jego ubiór, styl i sposób zachowania. Właściwy wygląd zewnętrzny to taki, który niezależnie od wieku i warunków fizycznych podkreśla atuty urody i osobowości, a tuszuje mankamenty. Ideą pracy stylisty jest upiększanie, dobór pasującej palety odcieni kolorów, wzorów, zestawień i dodatków.Zawód technik stylista jest jednym z najbardziej potrzebnych zawodów gdyz dziś trendy wyznaczają celebryci i influencerzy. Dlatego pokażemy Ci, jak analizować sylwetkę i ocenić jej proporcje aby stworzyć niepowtarzalne kreacje, podkreślające atuty figury. Poznasz tajniki stylizacji, by bez problemu dopasować fryzurę do kształtu twarzy oraz typu urody. Pokażemy Ci najnowsze trendy modowe i techniki fryzjerskie. Połączymy Twoją wyobraźnię, niepowtarzalny styl i talent aby promować Twój potencjał.


Będziesz mógł rozwijać swoją karierę w redakcjach magazynów modowych lub w portalach life style’owych oraz współpracując z fotografami, reżyserami, choreografami, przy sesjach zdjęciowych, na planach filmowych i teatralnych oraz przy produkcjach reklamowych. Po ukończeniu tego kierunku kształcenia możesz kreować indywidualny wizerunek klienta jako osobisty stylista – personal shopper.