TECHNIK HOTELARSTWA

TECHNIK HOTELARSTWA

Interesują Cię zagadnienia z zakresu hotelarstwa i turystyki? Praca na Cyprze, Majorce lub w największych kurortach Lazurowego Wybrzeża? Czemu nie?
Jesteś komunikatywny, życzliwy i pracowity? Ten zawód jest właśnie dla Ciebie!!!

Kliknij, a zobaczysz jak wygląda kształcenie w naszej szkole:
1. Praca hotelarza
2. Technik hotelarstwa - filmik promocyjny

Przedmioty na poziomie rozszerzonym:
geografia
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji:
język polski, matematyka, język obcy, geografia

Hotelarstwo jest branżą niezwykle interdyscyplinarną i dynamiczną, ściśle powiązaną z turystyką. Nasza szkoła dobrze przygotuje Cię do obsługi gości hotelowych i sprzedaży usług hotelarskich. Po uzyskaniu tytułu technika otworzą się możliwości pracy w wielu placówkach hotelarskich na całym świecie. Będziesz posiadał wystarczające kwalifikacje do czynności związanych z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego oraz otwarcia własnej działalności gospodarczej. Nabędziesz umiejętności w zakresie prowadzenia hotelu, SPA, pensjonatu, organizacji eventów, prezentacji ofert turystycznych, a także obsługiwania programów komputerowych niezbędnych do pracy zawodowej.

W wyniku kształcenia uczeń, po zdaniu egzaminów zdobędzie następujące kwalifikacje:
K1 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
K2 Realizacja usług w recepcji

Szczególną rolę, w kształceniu technika hotelarstwa, odgrywają praktyki zawodowe, które będziesz odbywał w atrakcyjnych obiektach hotelarskich na terenie całej Polski oraz za granicą w ramach projektu Erasmus+. Rozwiniesz zdolności językowe, które są dziś kluczową kompetencją każdego młodego człowieka. Realizując program praktyk współpracujemy z hotelami na terenie całego kraju. Współpracujemy z Polską Żeglugą Bałtycką, gdzie uczniowie odbywają praktyki na promach pasażerskich. Zapewniamy zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadpodstawowej.

Jako absolwent z tytułem technik hotelarstwa będziesz posiadał wystarczające kwalifikacje do czynności związanych z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, gastronomia, usługi komplementarne) oraz otwarcia własnej działalności gospodarczej. Możesz pracować w zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych, uzdrowiskach, pensjonatach, a także w obiektach bazy promowej, żeglugowej, lotniczej.

Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę dla absolwenta kierunku technik hotelarstwa do kontynuowania edukacji na uczelni wyższej. Absolwent może kontynuować i doskonalić swoje kwalifikacje w ramach studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych w Uczelniach Wyższych na kierunku turystyka i rekreacja, hotelarstwo.