Impreza plenerowa

2016-05-12 11.09.02
Dzień Otwartych Funduszy Europejskich
W dniu 12 maja Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowało imprezę plenerową w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Przedsięwzięcie odbyło się na Rynku Trybunalskim.
My też tam byliśmy. Uczniowie Technikum Menedżersko - Usługowego (klasy 2H i 2G) wraz z opiekunami czynnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Braliśmy udział w grze strategicznej i w grach planszowych. Szkoła przedstawiła również swoją ofertę edukacyjną na stoisku wystawienniczym.
Cała impreza skierowana była głównie do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych ale również do społeczności lokalnej. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim wraz z partnerami podczas dnia otwartego zaproponowało młodzieży wiele atrakcji. Główną była gra strategiczna polegająca na odnalezieniu przez młodzież przy pomocy mapki określonego punktu gastronomicznego, w którym uczestnicy otrzymali składniki do zrobienia sałatki konkretnego kraju Unii Europejskiej nie znając przepisu. Utrudnieniem było to, iż uczestnicy musieli wrócić ze składnikami i wykonać zadanie przed komisją konkursową i publicznością. W konkursie kulinarnym wzięło udział 6 pięcioosobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych. Zaplecze kulinarne dostarczyły zaprzyjaźnione restauracje z Piotrkowa Trybunalskiego: Stylowa, Zielona Oliwka, Sky, Krochmal oraz Aresto.

Dla pozostałych uczestników zostały zapewnione inne atrakcje. Jedną z nich były gry planszowe dotyczące wiedzy na temat Unii Europejskiej rozgrane na powietrzu. Zorganizowane rozgrywki przyniosły młodzieży wiele przyjemności a zarazem zachęciły do rywalizacji między sobą. Na zakończenie każdy z uczestników gier został nagrodzony. Fundatorami nagród byli: Powiatowy Urząd Pracy oraz Łódzka Wojewódzka Komenda OHP. Dodatkowym punktem dnia otwartego była możliwość odwiedzenia stoisk wystawienniczych instytucji zajmujących się funduszami europejskimi oraz szkół ponadgimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego.