Klasy 1-sze na wycieczce w parku linowym

20150916_091835
16 września 2015 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do PARKU LINOWEGO w Spale.
Park Linowy obejmował ponad 330 metrowy tor przeszkód, rozwieszony wśród drzew na wysokości od 7 do 12,5 metra. Do pokonania uczniowie mieli 22 przeszkody o różnym stopniu trudności. Wśród nich m.in. były ruchome belki, skok tarzana, most birmański, kładki, pętle i siatka „U”, 6 zjazdów tyrolskich – w tym jeden 50 metrowy. Gwałtowny przypływ adrenaliny był zapewniony.
Przed wejściem na trasę wykwalifikowana kadra instruktorska przeprowadziła podstawowe szkolenie z zasad bezpiecznego i prawidłowego posługiwania się sprzętem oraz poruszania się po trasie.
Na zakończenie nie zabrakło oczywiście wspólnego grillowania
i biesiadowania.
Było to idealne miejsce, aby pokonać własne słabości, lęki i uwierzyć we własne możliwości oraz idealne miejsce do zawiązania nowych przyjaźni.
Opiekunowie:
Dariusz Bogdan,