Praktyka czyni mistrza - "hotelarze" na promach pasażerskich

1
Nasi uczniowie, kształcący się w zawodzie Technik Hotelarstwa już od 2008 roku odbywają praktyki na promach pasażerskich.
Wymagania stawiane praktykantom i specyfika pracy w takim miejscu, jakim jest prom, stanowią duże wyzwanie dla naszych uczniów, ale zarazem dają szansę, by uczyć się od najlepszych. A wszystko to dzieje się  w pięknych okolicznościach Morza Bałtyckiego.
Aby podjąć takie praktyki, konieczne jest ukończenie czterech podstawowych kursów w/g Konwencji STCW. W lutym br. wyzwanie takie podjęli uczniowie z klasy III Technikum Hotelarskiego. Zajęcia odbywały się przez 5 dni w Ośrodku Szkolenia Morskiego „LIBRA”
w Kołobrzegu. Program kursów obejmował zagadnienia z zakresu:
- Indywidualnych technik ratunkowych
- Bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej
- Zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej
- Ochrony przeciwpożarowej stopnia podstawowego.
Wykłady były prowadzone przez świetnie przygotowaną i profesjonalną kadrę w miłej atmosferze. Ćwiczenia praktyczne odbywały się na basenie, w Państwowej Straży Pożarnej oraz na okręcie.
Dla uczniów aktywnych i jednocześnie poszukujących przygody w swoim życiu, kurs ten daje możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, a tym samym większych możliwości znalezienia pracy w branży hotelarskiej nie tylko na lądzie, ale i na morzu.
Życzymy powodzenia uczestnikom szkolenia!