Wycieczka 1G

Uczniowie zwiedzali Łódż
29 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 1G pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Kulbat i pani pedagog Joanny Wróbel odwiedzili Centrum Handlowe Manufaktura – drugie pod względem powierzchni handlowej centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fabryki, gdzie zgromadzone w nim eksponaty pomogły nam wyobrazić sobie życie w XIX wieku, przedstawiały także postać – wydarzenia z życia i pracę Izraela Kalmanowicza Poznańskiego oraz opowiedziały historię kompleksu fabrycznego i jego najbliższej okolicy.
Na szlaku wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Miasta Łodzi, które ma swoją siedzibę w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta, w dawnym Pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Ta monumentalna rezydencja jest wizytówką Łodzi i świadectwem jej XIX-wiecznej potęgi. Wystrój sal Pałacu „łódzkiego magnata bawełny” ma charakter neostylowy, charakterystyczny dla sztuki przełomu XIX i XX wieku, przy jednoczesnym zastosowaniu elementów dekoracji secesyjnej. Podczas wycieczki można było natknąć się na ślady wielkich łodzian, podziwiać unikatowe dzieła sztuki i finezyjne przedmioty użytkowe.
Kolejnym punktem było „Experymentarium”, gdzie młodzież korzystają z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzała doświadczenia, prowadząc obserwacje, zgłębiając tajniki świata.