Fonoholizm

Spotkanie z dr Maciejem Dębskim
16 lutego 2017 roku, w naszej szkole, odbyły się warsztaty z profilaktyki uzależnień dotyczące Fonoholizmu. W zajęciach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego, we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim, Instytutem Nowych Technologii w Łodzi oraz Stowarzyszeniem Aktywni.Eu, wzięło udział czterdziestu uczniów naszej szkoły. Celem warsztatów było wskazanie rosnącego zagrożenia wśród młodzieży, jakim jest uzależnienie od telefonów komórkowych, które to może doprowadzić do: osłabienia więzi z rodziną, przyjaciółmi, trudności w nawiązywaniu bezpośrednich relacji, zaniku pasji życiowych, zainteresowań, itp.
Zajęcia "Telefon to nowe uzależnienie? - zapytaj młodzież" poprowadził dr Maciej Dębski - pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, reprezentujący Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Warsztaty zostały zorganizowane w ramch projektu "Nowe zagrożenie - nowe wyzwania" współfinansowanego z programu UE Erazmus+.
Wszyscy uczestnicy warsztatów z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem słuchali. Widać było, że temat jest aktualny i ważny.