Krakówka mówi STOP CYBERPRZEMOCY

Happening
19 maja 2017 r. w trakcie obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w Rynku Trybunalskim, odbył się kolorowy przemarsz – happening pn. „Stop Cyberprzemocy” zorganizowany przez uczniów ZSP Nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Tryb. Happening pod hasłem: „Krakówka mówi Stop cyberprzemocy" był rodzajem protestu naszej społeczności szkolnej przeciwko wszelkim przejawom agresji i przemocy w Internecie. na znak protestu wszyscy uczniowie założyli czerwone koszulki z napisem "Stop cyberprzemocy". Uczniowie wraz z nauczycielami panią Joanna Wróbel, Katarzyną Kulbat, Barbarą Andruszków przygotowali na happening transparenty z hasłami przeciw cyberprzemocy. Opracowali  również ankiety sondażowe. Przykładowe pytania: czy mieszkańcy bezpiecznie korzystają z Internetu, czy spotkali się z cyberprzemocą w swoim życiu i jak zareagowali?  Sondaż przeprowadzono wśród zgromadzonych w tym czasie mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Każdy uczestnik sondażu otrzymał torbę z napisem STOP CYBERPRZEMOCY.  Torby i koszulki szkoła pozyskała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kre-aktywni w Łodzi.