Niemożliwe jest osiągalne

1424019144
Spotkanie z Łukaszem Krasoniem w MBP

Dnia  22 maja 2017 r. o godz. 11,00  w  Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Tryb.    odbyło się  spotkanie  z  Łukaszem Krasoniem - mówcą  motywacyjnym..Również uczniowie naszej szkoły ( klasa 2aH ) uczestniczyli w tym interesującym wydarzeniu     Łukasz Krasoń  jest także  autorem książki „ Wstań i Jedź- niemożliwe jest osiągalne” oraz pierwszym trenerem rozwoju osobistego.
        W wieku 7 lat zachorował i znalazł się  na wózku inwalidzkim. Wtedy też zaczął ćwiczyć to, co dzisiaj jest inspiracją dla tysięcy ludzi, czyli: odwagę, wiarę w siebie, cierpliwość  i  umiejętność pozytywnego myślenia. Nauczył się słuchać ludzi, planowa i działać. Później pojawiła się  prawdziwa miłość – Gosia. Chociaż na samym początku wydawało się to niemożliwe, we wrześniu 2011 zamieszkali wspólnie w Barcelonie. Niepełnosprawność nie była przeszkoda dla prawdziwego uczucia. Właśnie w Hiszpanii  Łukasz odkrył misję swojego życia i swój nowy zawód. Został mówcą motywacyjnym. Podróżuje po świecie i mówi, że warto żyć.
       Co mówił Łukasz w Bibliotece Publicznej? Przekonywał młodych ludzi, że nie trzeba   się bać, że można  osiągnąć w życiu to, czego pragniemy. Nie trzeba być idealnym, aby  być  szczęśliwym , spełnionym,., aby zbudować prawdziwy związek.  Słabości  należy starać się wyeliminować, a jeśli z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć, to można uczynić z nich nasz atut . Odpowiadał też na zadawane pytania. Dziewczyny z kl. 2 aH słuchały z uwagą jego opowieści.
Było to  bardzo wartościowe spotkanie. Łukasz Krasoń na pewno wywarł wielkie wrażenie  na słuchaczach, przekonując ich , że szkoda czasu na narzekanie. Pomógł wzmocnić wiarę w siebie oraz w swoje możliwości. Być może  spróbują teraz sięgnąć po to, co wydawało się im  nieosiągalne.