Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

20170310_102514
Udział klasy 3H
10.03.2017r. klasa 3H wzięła udział w spotkaniu autorskim, które zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb.
Ewa Nowak jest autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.
Zadebiutowała w 1997 r. w „Filipince” tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych pt. 100% skuteczności. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Witch”, „Edukacja Twojego Dziecka”, „Twój Styl”, „Przyjaciółka”.

Takie spotkanie to dla czytelników dobra okazja do poznania autora  „na żywo”. Ewa Nowak opowiadała o swoich istotnych wydarzeniach życiowych, które miały wpływ na jej twórczość, a spotkane osoby w życiu osobistym zostały odzwierciedlone w losach bohaterów książkowych. Pisarka chętnie udzielałą odpowiedzi na pytania zgromadzonych, ale niezwykłą przyjemność sprawiły jej rozmowy z młodymi czytelnikami podczas rozdawanie autografów.

Założeniem każdego spotkania Ewy Nowak z czytelnikami jest to, że uczestniczy w nim co najmniej jeden przyszły artysta. Czy po tym spotkaniu tak będzie? Przyszłość pokaże.

A w naszej bibliotece są książki autorki, a Błahostka i kamyk otrzymała autograf od autorki.