Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel w wykonaniu uczniów kl.2G
Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Dzięki niemu system władzy, jej kontroli i wybierania jest unormowany. Obywatele mają prawa i wolności wynikające z konstytucji i mogą dochodzić swoich praw w sądach. Pierwsza polska Konstytucja powstała 3 maja 1791 roku i była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie. Już kilka dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki dzień 3 maja został uznany za święto narodowe.
25 kwietnia odbył sie w szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 2G oraz 1H, 1G pod kierunkiem p. Ewy Wolniak oraz p. Kingi Żabickiej w ciekawy sposób przypomnieli fakty historyczne oraz znaczenie takich słów jak: ojczyzna, patryotyzm.