Spotkanie integracyjne

20171024_095323
Zajęcia z dziećmi z SOS -W
24 października młodzież klasy 4G pod opieką pani Katarzyny Kulbat odwiedziła dzieci ze SP Nr 1 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Piotrkowie Tryb.
W czasie spotkania integracyjnego przekazano dzieciom przybory piśmiennicze i szkolne, które zostały zebrane w ramach zorganizowanej we wrześniu akcji przez pana Michała Kubiaka i panią Katarzynę Kulbat. Młodzież klasy 4G na tą okazję przygotowała kolorowanki i plakaty z motywami jesiennymi, które wspólnie wraz z dziećmi kolorowała.
Celem taki spotkań  jest między innymi pobudzenie współpracy między młodzieżą naszej szkoły a dziećmi niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo; budowanie wzajemnego zaufania, tworzenie klimatu bezpieczeństwa; promowanie pozytywnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych; kształtowanie wrażliwości na innych; promowanie równych szans w życiu społecznym; porozumiewanie się z niepełnosprawnymi osobami, stawanie się otwartym w stosunku do drugiego człowieka jego niepowtarzalności, oryginalności czy inności oraz promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.