Uczcisliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wylkętych

dsc0440-1280x822-1520167920
4.03.2018r.
4 marca przedstawiciele naszej szkoły wraz z panią dyrektor Małgorzatą Ilczuk, wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, która odprawiona została w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej. Następnie poczty sztandarowe przemaszerowały w okolice ronda Żołnierzy Wyklętych. W tym miejscu nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Podczas obchodów został równiez zorganizowany "Bieg Tropem Wilczym". Uczestnicy mieli do pokonania 1963 metry - symboliczny dystans nawiązujący do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. Oliwia Szadkowska dzielnie reprezentowała naszą szkołe.