Dzień Głośnego Czytania Biblii

IMG_20181003_112756
Akcja w naszej szkolnej bibliotece
3 października odbyło się w naszej szkole głośne czytanie Biblii. Klasy, które miały tego dnia religię spotkały się w bibliotece szkolnej. Tutaj młodzież losowała wybrane fragmenty Pisma Świętego i czytała wg własnej interpretacji. Do tekstu były przygotowane pytania, dotyczące przeczytanego fragmentu. Wybór fragmentu z Biblii i interpretacja nie był przypadkowy. Już był przygotowaniem do egzaminów maturalnych z języka polskiego. Na koniec spotkania młodzież omówiła znane sobie związki frazeologiczne z związane z Pismem Świętym.
Podczas spotkania młodzież korzystała z Biblii i słowników frazeologicznych. W trakcje zajęć słodkim akcentem był poczęstunek.
Lekcje przygotowali nauczyciele: Małgorzata Szczukocka-Karbosiak, Elżbieta Uznańska, Sylwia Brzeżańska