List Dyrektora skierowany do rodzicow

email-3249062_1280
Widzisz zagrożenie lub niebezpieczeństwo - zgłoś zdarzenie!
Drodzy uczniowie i Drodzy Rodzice,
w związku z pismem Minister Edukacji Narodowej dotyczącym zwiększenia bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły, uruchamiamy Anonimową Skrzynkę na Sygnały znajdująca się na parterze obok gabinetu pedagoga. Służy ona zarówno rodzicom, jak i uczniom. W zakładce DLA RODZICÓW zamieszczona została wersja wirtualna skrzynki.

Jeżeli Państwa coś niepokoi lub posiadacie informacje o ewentualnych niebezpieczeństwach czy zagrożeniach, to możecie to opisać i wrzucić  do Skrzynki  lub skorzystać z wersji wirtualnej FORMULARZ ONLINE . Dzięki sygnałom, które od Państwa dostaniemy będziemy w stanie zareagować i podjąć właściwe działania wychowawcze i profilaktyczne.

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa na stronie internetowej: https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

Procedury reagowania w przypadku wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole, opracowane przez MEN w ramach programu Bezpieczna szkoła, zostały przyjęte do stosowania w naszej szkole. Z Procedurami można zapoznać się klikając w załącznik poniżej.

Równocześnie informuję, że w związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w szkołach podstawowych w Wawrze i Brześciu Kujawskim oraz pogróżkami o podłożeniu ładunków wybuchowych podczas egzaminów maturalnych zwiększono nadzór nad wejściem do budynku szkoły.
Zapewnienie bezpieczeństwa naszych uczniów jest dla nas zadaniem priorytetowym. Liczę na Państwa zrozumienie i współpracę, aby w porę zapobiegać sytuacjom zagrażającym zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Małgorzata Ilczuk

Procedury (docx) 0.23mb, (Pobrań: 75)