Wydanie "Gazety Niepodległościowej"

IMG_20181016_121654
Gratulacje dla klasy 3G!
W październiku 2018 r. uczniowie klasy 3G pod kierunkiem pana Michała Kubiaka przygotowali okolicznościową gazetę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na początek został zawiązany komitet redakcyjny. Po dyskusji zostały przydzielone zadania do wykonania. Następnie przystąpiliśmy do zbierania materiałów, przeprowadzenia wywiadów. Złożenia gazety dokonano za pomocą programu InDesign, a następnie zimpozycjonowano ją na większe arkusze. Tak przygotowane gazety zostały wydrukowane w szkolnej pracowni, a następnie poddane dalszym czynnościom w celu uzyskania gotowego produktu. Praca nad projektem była również okazją do dyskusji, co oznacza dla nas niepodległość oraz do pogłębienia wiedzy na temat czasów minionych.
Gazeta była rozdawana w dniu 11 listopada 2018 r. na piotrkowskich obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Zapraszamy do oglądania naszej gazety w formie interaktywnej (załącznik poniżej).

TRZY GROSZE PRAWDY - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI (pdf) 0.67mb, (Pobrań: 184)