Za nami I etap Olimpiady Cyfrowej

IMG_20181120_100531
Uczniowie rozwiązywali test
W dniu 20 listopada 2018 r. osiem osób z naszej szkoły wzięło udział w I etapie III EDYCJI OLIMPIADY CYFROWEJ 2018/19. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 50 pytań w czasie 60 minut. Wyniki decydujące o przejściu do kolejnego etapu będą znane pod koniec listopada. W tegorocznej edycji udział zgłosiło 3 315 uczniów i uczennic z kilkuset szkół z całej Polski. Motywem przewodnim olimpiady są Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów.
Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych odbiorców mediów cyfrowych, którzy w sposób świadomy odczytują język mediów. Potrafią kształtować swój wizerunek i relacje w cyfrowej rzeczywistości. Ponadto przestrzegają standardów etycznych, dbają o bezpieczeństwo w sieci. W sposób kreatywny tworzą komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi w poszanowaniu prawnych i ekonomicznych aspektów działania mediów.
Za prawidłowy przebieg I etapu olimpiady w naszej szkole odpowiedzialni byli pan Michał Kubiak i pani Katarzyna Kulbat.