Zapraszamy do udziału w pikniku

Przechwytywanie
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Referat Edukacji serdecznie zparasza wszystkich do udziału w rodzinnym pikniku zorganizowanym z okazji Dni Funduszy Europejskich. Czekać będzie wiele atrakcji dla dużych i małych.
Piknik rozpocznie się 10 maja o godz. 13:00 i potrwa do godz. 17:00. W Rynku Trybunalskim pojawi się scena, z której będzie można posłuchać muzyki „na żywo” a wokół pojawi się mnóstwo stanowisk zabaw i konkursów.

Zaplanowano m.in. rekreację z badmintonem, robienie zdjęć w fotobudce, europejską strefę gier planszowych, plenerowe przedszkole dla małych dzieci, zabawę z komikiem, wyścig zręcznościowy „Rajdem po Europie”, konkursy wiedzy „Gdzie jest ten kraj?”, „Czy znasz tę flagę?”, „Czy znasz te języki?” oraz karaoke dla dzieci.

W ramach pikniku zaplanowano także grę uliczną „Śladami Europy”, a nieco wcześniej będzie można zwiedzić dwa obiekty, które w naszym mieście zostały zrewitalizowane dzięki Funduszom Europejskim:
- Europejska Scena Jaracza – godz. 12:00-15:00, Miejski Ośrodek Kultury (al. 3 Maja 12);
- Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim (pl. Zamkowy 4):
- godz. 11:00 – wycieczka z przewodnikiem „Dzieje Zamku oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim”;
- godz. 13:00 – wycieczka z przewodnikiem „Wybitni Piotrkowianie w dziejach Polski”;
- godz. 14:00 – wycieczka z przewodnikiem „Obraz miasta średniowiecznego i renesansowego na przykładzie Piotrkowa”.