w ZSP 6
W dniu 12.02.2020 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).  Nasza szkoła włączyła się do obchodów ogólnopolskich podejmując liczne działania, które mają służyć realizacji celów wpisanych w obchody DBI.
W ramach obchodów  DBI odbyły się konkursy na infografikę bezpieczeństwo w sieci oraz na plakat wraz z hasłem reklamującym bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie mogli obejrzeć filmy traktujące o bezpieczeństwie cyfrowym oraz wziąć udział w rozwiązywaniu krzyżówek sprawdzających wiedzę naszych uczniów z tego zakresu.
Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dla laureatów konkursu dokonała p. dyr. Agnieszka Nowak.
Konkurs na infografikę "Bezpieczeństwo w sieci":
I miejsce - Alicja Ciesielska (klasa 3G)
II miejsce - Jakub Beben (klasa 2G)
III miejsce - Wiktoria Papiernik (klasa 1G5)

Konkurs na plakat wraz z hasłem reklamującym "Bezpieczeństwo w sieci":
I miejsce - Alicja Ciesielska (klasa 3G)
II miejsce - Szymon Błaszczyk (klasa 2G)
III miejsce - Justyna Danielik (klasa 2G)
Wyróżnienie:
Eliza Borensztein (klasa 2G)

Wszystkim uczniom biorącym udział serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy sukcesu.

Ponadto rozdawane były ulotki, z 10 zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.
Organizatorami szkolnych obchodów byli uczniowie naszej szkoły wraz z p. Michałem Kubiakiem i p. Joanną Wróbel.
W swoich działaniach wykorzystaliśmy również pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów, które otrzymaliśmy od Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji NarodowejRzecznik Praw Obywatelskich oraz Komendę Główną Policji. .