Warsztaty w ODA

z projektowania plakatu
W dniu 25.02.2020 r. uczniowie z klasy 2G oraz 4G pod opieką p. Michała Kubiaka uczestniczyli w warsztatach przybliżających tematykę projektowania plakatu. Zajęcia poprowadził p. Andrzej Hoffman. W czasie ich trwania uczniowie mogli zapoznać się z rolą jaki spełnia w projektowaniu począwszy od ułożenia arkusza papieru, podziału plakatu na części w których będą występowały elementy graficzne i tekstowe, doboru kolorów oraz kontrastu. Tak, aby projekt zaintrygował widza oraz był okazją do dłuższej refleksji na przekazem. Uczniowie mieli okazję wykonać proste zadanie praktyczne uświadamiające jak ważne jest odpowiednie rozmieszczanie elementów tekstowych i graficznych w projektowaniu graficznym, a także wzięli udział, analizie przykładowych plakatów funkcjonujących w przestrzeni publicznej.