bieg tropem wilczym

proxy
We wtorek w dniu 1 marca, w „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" nasz szkoła wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym. Organizatorem biegu była Fundacja „ Wolność i Demokracja”, partnerem edukacyjnym Instytut Pamięci Narodowej, a patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda w stulecie odzyskania niepodległości.
Bieg Tropem Wilczym to największy bieg pamięci w Polsce, który jest coraz bardziej popularny także poza granicami naszego kraju. Liczby z 2020 roku mówią same za siebie: ponad 75 tysięcy biegaczy w 360 miejscowościach w Polsce i świecie! Historia staje się żywą motywacją dla wszystkich, którzy pokazują się na „starcie” oraz wspaniałych kibiców! Bieg odbył się na symbolicznym dystansie , który wynosi 1963 metry (upamiętnienie śmierci ostatniego Wyklętego - Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”). W biegu wystartowało 28 uczniów z „Krakówki . Najszybszy w biegu okazał się Adrian Kamiński z kl. 3G5, drugie miejsce zajęła Dominika Stefańska 3H5 , a trzecie Mateusz Żarski z kl. 2H. Tuż za podium uplasowali się: Bartek Wojciechowski 4G, Kacper Redlich 1G oraz Paulina Szost 1HS. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział- szkolni koordynatorzy biegu Marta Jaworska i Dariusz Bogdan.