3G i 3P podczas X. edycji ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego

352867859_250113810970531_6499107365016465617_n
Co prawda rok szkolny już za pasem, ale dziś klasa 3G (Technikum Menedżersko-Usługowe) i 3P (Liceum Sztuk Plastycznych) wzięły jeszcze udział w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego organizowanej przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Holdy. Wydarzenie organizowane jest na skalę ogólnokrajową.
Serdeczne podziękowania dla radcy prawnego, Pana Marcina Antczaka, za to, że udało mu się zaangażować młodzież w tak ważnym temacie jakim są konstytucja i prawa jakie z niej dla nas płyną. Zwłaszcza w kontekście zbliżających się wielkimi krokami wyborów parlamentarnych. Klasy 3. to rocznik, który obecnie pomału dołącza do osób pełnoletnich, a więc większość z nich na jesień będzie mogła po raz pierwszy skorzystać z czynnego prawa wyborczego!
Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.
Organizatorką spotkania była p. Ewa Wolniak