„CzytajPL” - ogólnopolska akcja 2022

313083166_675989523840341_697207670323803284_n
„CzytajPL” - ogólnopolska akcja 2022 promująca czytelnictwo Nasza szkoła po raz kolejny zakwalifikowała się do największej akcji czytelniczej w kraju Czytaj PL. Projekt jest skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ZA DARMO mogą przeczytać 18 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 18 dostępnych tytułów. Można też zeskanować kod QR umieszczony na plakacie w szkole lub na koszulce SZKOLNEGO AMBASADORA. Dodatkowo w tym roku można skorzystać z akcji Czytaj PL nie tylko na smartfonie czy tablecie, ale również na czytnikach Kindle™ i inkBOOK Akcja trwa cały listopad 2022 roku. Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj : https://akcja.czytajpl.pl/?fbclid=IwAR1k7VSnyTMIBM7DngTSGvu4yxKoL22HGqWzO_0yS3kdzwV4njNEKf_iZhU Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji! Podaj dalej bo warto skorzystać! W TYM ROKU W RAMACH AKCJI ZA DARMO MOŻNA CZYTAĆ 18 NASTĘPUJĄCYCH KSIĄŻEK: Roksana Jędrzejewska-Wróbel: Stan spłatania Marah Wolf : Siostra gwiazda Kacper Pitala : Jak to wyjaśnić?: w poszukiwaniu na odpowiedzi na pytania, które nie mają odpowiedzi Alexandra Bracken : Lore Katarzyna Zyskowska : Szklane ptaki Hania Czaban : Cały ten czas Izabela Janiszewska : Apartament Natalia Hatalska : Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? Przemysław Wielgosz : Gra w rasy. Jak kapitalizm dzieli, by rządzić Marek Krajewski : Demonomachia Katarzyna Puzyńska : Chąśna Max Czornyj : Moralista Elena Armas : The Spanish Love Deception Dominika Słownik : Samosiejki Vincent V Sievierski : Plac senacki Vaclav Smil : Liczby nie kłamią. 71 rzeczy, które trzeba wiedzieć o świecie Madeline Miller : Kirke : daj się jej oczarować Petra Dvorakova : Wrony W ramach akcji młodzież, nauczyciele, a wśród nich Ambasadorzy i Ambasadorki – aktywnie promują czytelnictwo w naszej szkole. Dzięki temu młodzi ludzie pokazują, że warto czytać. Czytanie znowu staje się modne!!! Jest to już 6. edycja projektu organizowanego przez Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe i księgarnię Woblink, a finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.