Sukces Pawła Kisiela

Paweł Kisiel na tle swojej nagrodzonej pracy.
Nagroda I stopnia na XIV Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SILEZIANY 2023”
Uczeń 3 klasy Liceum Sztuk Plastycznych (ZSP 6) w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał Nagrodę I stopnia - „Złoty Wątek” na Międzynarodowym Konkursie - to kolejny powód do dumy dla naszej szkoły.

„SILEZJANY – to projekt Aleksandry Herisz (Kurator Biennale) realizowany od 1995 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Formuła tego projektu od samego początku miała na celu konfrontacje różnych postaw twórczych w tkaninie unikatowej” – napisali organizatorzy w katalogu, który został wydany z tej okazji.

Wernisaż prac oraz wręczenie nagród odbyły się w Bytomiu. Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów w Bytomiu, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu. Tegoroczna edycja jest dofinansowana przez Gminę Bytom. Paweł Kisiel otrzymał imienną statuetkę „Złoty Wątek” upamiętniającą to wydarzenie, dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Każdej edycji towarzyszy nowy temat, obecnej XIV edycji tematem był „Kosmos i Mikołaj Kopernik”.
Laureat wykonał pracę na bazie dwóch obrazów nieba namalowanych na kartonach a następnie pociętych i przeplecionych, jeansu o zróżnicowanym walorze, barwnych nici i farb akrylowych.
Prezentujemy nagrodzoną pracę i autora podczas uroczystości wręczania nagród i wernisażu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst- Janusz Kucharski
Zdjęcia- Janusz Kucharski, Paweł Kisiel