Wycieczka do "Haftiny"

Udział klasy 1S
15 listopada klasa 1S pod opieką pani Anity Bułacińskiej oraz pani Barbary Andruszków uczestniczyła w wycieczce do zakładu „Haftina”. Uczniowie mieli możliwość poznania technik zdobienia tkanin. Firma może poszczycić się 30-letnią tradycją. Początkowo haftowane były tylko obrusy na piotrkowski rynek, dziś marka jest znana na całym świecie. „Haftina” zasłynęła na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku, szyjąc ok. 17 tysięcy zestawów szat liturgicznych, w tym również dla papieża Franciszka.
Obecnie w swojej ofercie posiada wiele wzorów aplikacji, emblematów, naszywek. Jest wiodącym przedsiębiorstwem wykonującym chorągwie. Nasza szkoła również posiada pięknie wyhaftowany sztandar, wykonany przez tę firmę.
Bardzo dziękujemy pani dyrektor produkcji Agnieszce Pietrak oraz pani Joannie Michalskiej za możliwość poznania wszystkich etapów produkcji, życzliwość oraz inspirujące prezenty.