Uchwałą Sejmu RP, bieżący rok został uhonorowany patronatem m.in. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uchwale zwrócono uwagę, że kardynał Wyszyński był głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mężem stanu. Występował w imieniu Ojczyzny.
Uczniowie klasy 2G wspólnie pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów graficznych p. Ireny Laszyk i p. Michała Kubiaka przygotowali kolaże ze zdjęć
27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę biorąc udział w quizie oraz wykonali plakaty o krajach europejskich.

Pragniemy poinformować, że zwycięzcami quizu wiedzy o krajach europejskich została klasa 3T4 J
2 miejsce zajęły klasy: 3G4 oraz 1G
3 miejsce zajęły klasy: 2H, 2G oraz 3H5 uzyskując tę samą liczbę punktów.

Natomiast klasy: 1P oraz 2G wygrały konkurs na najładniejszy plakat, najbardziej pomysłowy oraz najlepiej wykonany pod względem estetycznym wykazując się dużą pomysłowością.
2 miejsce zajęła klasa 2P
3 miejsce zajęła klasa 4G

DZIEŃ BEZ PYTANIA to nagroda dla klasy 3T4 oraz 1P i 2G za zajęcie 1 miejsca.

Wszyscy uczestnicy zostali również nagrodzeni punktami dodatnimi.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Dnia 24.09.2021r. klasa 1P wybrała się na wycieczkę do piotrkowskiej Mediateki. Uczniowie poznali zasoby Miejskiej Biblioteki Publicznej, zasady korzystania z księgozbioru oraz dowiedzieli się o działalności kulturalno - oświatowej placówki. Mieli również możliwość podziwiana autorskiej wystawy z cyklu "Malowane nitką" Elżbiety Makagon "Od wąsów do ogona"
Od 22 września 2021r. możecie oglądać w holu głównym naszej szkoły prace wykonane przez uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Na wystawie pt. "Świat wyobraźni grafika" prezentowane są prace wykonane w programach do projektowania grafiki. Prace wydrukowane zostały w sali druku cyfrowego. W przygotowanie wystawy zaangażowali się uczniowie klasy 4G oraz 2G razem ze swoim nauczycielem p. Michałem Kubiakiem.
17 września klasa 3T4 i 3G4 wzięły udział w 28 Akcji Sprzątania świata – Polska, pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę". Akcja jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Nasi uczniowie sprzątali okolice zbiornika "Bugaj" oraz kąpieliska "Słoneczko".
Społeczna Akademia Nauk zaprasza na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach akcji „Zobacz, jak uczymy”. Spotkania przybliżające naukę na naszej Uczelni zostaną poprowadzone przez wykładowców Społecznej Akademii Nauk.
Zbiórka przyborów szkolnych.
Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna
Od poniedziałku rozpoczynamy kiermasz podręczników używanych.