Biblioteka Młodych Talentów

Plastyczne zdolności naszych uczennic
W dniu 04.01.2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej odbył się wernisaż prac graficznych młodych twórczyń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Tryb. Sześć uczennic – Aleksandra Bartyzel - klasa 2 H; Aleksandra Bukowska, klasa 2H; Alicja Ciesielska, klasa 1 G; Maria Radziszewska, klasa 1 G; Karolina Wilińska, klasa 3 G oraz, pragnąca zachować anonimowość, D. K. – zaprezentowało swoją twórczość, a także opowiedziało o pracy nad nimi i o swoich inspiracjach.
Odbiorcami dzisiejszego spotkania byli uczniowie gimnazjalnych klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów wraz z opiekunami.
Wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy zapraszamy w dniach 4-20 stycznia 2018 r. w godzinach pracy Biblioteki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjno-plastycznego Biblioteka Młodych Talentów, prowadzonego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Piotrkowie Tryb., który ma na celu promocję uzdolnionych uczniów szkół (i nie tylko) naszego miasta.
Na zakończenie spotkania pani pedagog Joanna Wróbel przedstawiła gimnazjalistom kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Uczennice reprezentujące naszą szkołę rozdały ulotki informacyjne z ofertą edukacji.
Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za obecność i serdecznie zapraszamy do Nas.