Krakówka na Euroweeku

20221211192359-1670930311
W dniach 8-12 grudnia uczniowie ZSP nr 6 im. Królowej Jadwigi wzięli udział w międzynarodowym programie Euroweek. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w języku angielskim z wolontariuszami z różnych stron świata.

W ramach programu uczniowie wyjechali do Kotliny Kłodzkiej, gdzie w towarzystwie zimowej aury za oknem, w świetlicy ośrodka wypoczynkowego przez 3 dni uczestniczyli w zajęciach z wolontariuszami z różnych stron świata. Młodzież wzbogacając swoje umiejętności językowe uczyła się m.in. pracy zespołowej oraz przemawiania do publiczności. Uczniowie poszerzyli także wiedzę o kulturze zagranicznej oraz rozwijali talenty rysunkowe i aktorskie. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
Korzystając ze świątecznego nastroju podczas drogi powrotnej podopieczni ZSP nr 6 zwiedzili także Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.