Drodzy Uczniowie!!!

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt ogłaszamy zbiórkę karmy suchej, mokrej, oraz wszelkich akcesoriów tj. koce, miski, smycze, obroże dla zwierząt z piotrkowskiego Schroniska.
17 października 2022 roku obył się etap szkolny konkursu wojewódzkiego "Książka mówi". Tym razem młodzież czytała wybrane utwory Marii Konopnickiej i Józefa Mackiewicza. Po wysłuchaniu tekstów i ocenie komisja wyróżniła następujących uczniów: 1. miejsce - Daria Grochulska - 3P (Liceum Sztuk Plastycznych) 2. miejsce - Przemysław Król - 2G (Technikum Menedżersko-Usługowe) 3. miejsce ex aequo - Diana Zaklicka - 1S (Technikum Menedżersko-Usługowe) i Julian Wojtunik - 1H (Technikum Menedżersko-Usługowe).
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty, Nasi Kochani Emeryci!

Podczas akademii Pani Dyrektor Małgorzata Ilczuk złożyła życzenia oraz przekazała nagrody dla nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. Złożyła również podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za przygotowany poczęstunek dla grona pedagogicznego.
12 października 2022 r. w naszej szkole gościliśmy na spotkaniu autorskim Pana Konrada Chęcińskiego, piotrkowianina, wicedyrektora I LO, nauczyciela języka angielskiego, pisarza, autora książki "Zło w Cmentarnej Górze".
Podczas zajęć z pracowni obsługi konsumenta uczniowie klasy 2 h przygotowali po raz pierwszy stół na uroczysty obiad rodzinny do serwisu z karty menu.
Pracownia fotografii i filmu szuka dobrego kadru architektury.
10.10.2022 klasa IIHS wraz z wychowawcą mgr Michałem Gałasem, zwiedzała wystawę plenerową pt. „Stanisław Sojczyński (1910-1947) – nauczyciel, żołnierz, konspirator”. Ekspozycja została przygotowana przez IPN. Prezentuje liczne fotografie i grafiki, poświęcone twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Wystawa znajduje się przed budynkiem Mediateki 800-lecia przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim.
Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi, jak również na tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie brak właściwego odpoczynku, co sprzyja rozwojowi zaburzeń psychicznych.
7 października b.r. klasa 3H wraz z wychowawcą P. Renatą Kulbat uczestniczyła w wystawie
tkanin, malarstwa i fotografii Józefa Jakubczyka z okazji jubileuszu 40-lecia pracy
artystycznej.