„Asymetria, NIEsymetria”

NASI MŁODZI PROJEKTANCI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KREOWANIA UBIORU
„Asymetria, NIEsymetria”- to tytuł XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kreowania Ubioru organizowanego przez Zespół Szkół Odzieżowych Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie.
Ten ciekawy choć trudny temat zainspirował naszych młodych projektantów i troje z nich podjęło twórcze wyzwanie. W konkursowe szranki stanęli: Paweł Kisiel, uczeń 3 klasy Liceum Sztuk Plastycznych oraz  nasze młode stylistki Wiktoria Siedlak i Maja Dziubałtowska, uczennice 2 klasy, które po raz pierwszy brały udział w takim wydarzeniu. Młodzi projektanci podeszli do tematu asymetrii bardzo indywidualnie i stworzyli wiele oryginalnych projektów.
 Z nadesłanych z całej Polski prac konkursowych, jury wybrało do finału najlepsze propozycje. Wśród nich znalazły się projekty trójki naszych uczniów. W następnym etapie konkursu twórcza wizja musiała się zmaterializować w gotowy ubiór. Powstały kreacje niezwykłe i bardzo zróżnicowane tak jak różne są osobowości ich twórców. W finałowym pokazie, który odbył się 20 marca w Warszawie, piękne stroje Wiktorii, Mai i Pawła godnie reprezentowały naszą szkołę.
Konkursowe jury przyznało wyróżnienie dla Pawła Kisiela  za jego oryginalny, futurystyczny projekt.  Prezentacja zaprojektowanych i wykonanych ubiorów w finałowym pokazie była dużym wyróżnieniem dla naszych młodych twórców. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Projekty konkursowe realizowane były pod kierunkiem pani Jadwigi Jaszkowskiej – nauczyciela projektowania ubioru i przy fachowym wsparciu pani Barbary Andruszków – nauczyciela przedmiotów odzieżowych.