„FANTASY ART”

Wystawa w Focus Mall
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wyjątkowej wystawy prac uczniów kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej pt. „FANTASY ART”. Prace są wynikiem ogromnych zainteresowań uczniów fantastyką. Projekty odzwierciedlają tęsknotę twórców za bajkowym światem lat dziecinnych. Prace oddają emocje smutku, zamyślenia, radości, miłości, a więc tego wszystkiego co konstytuuje nas jako ludzi myślących i emocjonalnych. Przejawia się to zarówno w doborze barw, a także ubioru, postawy przedstawionych postaci. W wystawie biorą udział prace  uczniów z klas pierwszych, drugich i czwartych. Zostały wykonane w programach graficznych m.in. takich jak Photoshop, Ilustrator, z których uczniowie korzystają w czasie swojej edukacji oraz zostały wydrukowane i przygotowane do wystawy w ramach zajęć praktycznych w szkole pod kierunkiem p. Michała Kubiaka i p. Łukasza Steckiego.
Część wystawy dotycząca ubioru, prezentuje projekty i realizację strojów fantazyjnych w różnych odsłonach, m.in.: gorset w roli głównej, symetria-asymetria i optyczne modelowanie sylwetki. Projekty uczniów wykonano w pracowni projektowania ubioru pod kierunkiem p.Jadwigi Jaszkowskiej, modele zostały wykonane wspólnie z p. Barbarą Andruszków oraz p.Mariolą Pietraszczyk.

Można o naszej wystawie przeczytać również na: