NAGRODA DLA PAWŁA KISIELA

Paweł Kisiel na tle swojej nagrodzonej pracy na wystawie.
„Warto jest żyć, bo…”
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w wojewódzkim konkursie plastycznym „Warto jest żyć, bo…” odbyło się w środę 3 kwietnia 2024 r. Uczniowie z naszego regionu przedstawili wizję otaczającego ich świata oraz własne emocje.
Trzecią nagrodę otrzymał  Paweł Kisiel z Liceum Sztuk Plastycznych ZSP nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim (Pracownia Rysunku i Malarstwa prowadzona pod kierunkiem Janusza Kucharskiego). Oprócz nagród rzeczowych autor otrzymał również nagrodę finansową.
Uroczystość miała miejsce w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi a nagrody wręczał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.
Na konkurs wpłynęło 115 prac z 29 szkół z regionu, w tym: z Łodzi, Ozorkowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Lututowa, Radomska, Poddębic, Pabianic, Wielunia, Zduńskiej Woli, Szczercowa, Kutna, Łęczycy, Warty, Zgierza, Kleszczowa, Bolimowa, Ksawerowa, Łowicza, Mieczysławowa.
- Serdecznie gratuluję autorom – mówił Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się podjąć trud przygotowania prac. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie."
Konkurs „Warto jest żyć, bo …” był realizowany w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”. Jego celem jest promowanie wśród dzieci i młodzi pozytywnych aspektów zdrowia psychicznego.
Cała uroczystość była zorganizowana bardzo profesjonalnie, w miłej atmosferze o czy przekonać możecie się oglądając fotoreportaż.

Tekst – Janusz Kucharskie
Zdjęcia – Janusz Kucharski, AK/ Adam Staśkiewicz