III OGÓLNOPOLSKIE TRIENNALE TKANINY ARTYSTYCZNEJ UCZNIÓW LICEÓW PLASTYCZNYCH

01_Okładka katalogu towarzyszącego wystawie Ogólnopolskiego TriennaleTkaniny Artystycznej-Supraśl 2024
Praca Pawła w kategorii tkaniny eksperymentalnej
III OGÓLNOPOLSKIE TRIENNALE TKANINY ARTYSTYCZNEJ
UCZNIÓW LICEÓW PLASTYCZNYCH– SUPRAŚL 2024

7 czerwca 2024 r. odbył się wernisaż prac tkaniny artystycznej w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Nasze Liceum Sztuk Plastycznych (ZSP nr 6) w Piotrkowie Tryb. godnie reprezentował uczeń 3 klasy Liceum – Paweł Kisiel.
Na tej prestiżowej wystawie Paweł przedstawił pracę w kategorii tkaniny eksperymentalnej a wykonana praca zrealizowana była z tektury, tkaniny siatkowej z elementami malowanych ręcznie trójkątów (każdy z nich przeszywany maszynowo wielobarwnymi nićmi). Praca ta tkanino-rzeźba zrealizowana została w Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Janusza Kucharskiego. Uroczystemu wernisażowi towarzyszył bardzo dobrze wydany katalog wszystkich eksponowanych na wystawie prac. W słowie wstępnym do katalogu Zespół Triennale informuje iż, „...Jest to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne ze względu na swoją wielokierunkowość. … Prezentowane są zarówno tkaniny zrealizowane z użyciem materiałów i tradycyjnych technik tkackich, jak też unikatowe formy wkraczające nieraz w dziedzinę realizacji przestrzennych.” Ten przegląd prac tkackich, uczniów szkół artystycznych, został zainicjowany w 1994 roku w Supraślu.
Obecnie mieliśmy możliwość po raz pierwszy zaznaczyć swoją obecność na mapie "tekstylnych pracowni” Liceów Plastycznych właśnie dzięki realizacji Pawła Kisiela.
Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Opera i Filharmonia Podlaska-Europejskie Centrum Sztuki.
 Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.
Pawłowi Kisielowi życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Zdjęcia i tekst Janusz Kucharski