Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.

Tym razem graficy z 4G5 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) projektowali i rzeźbili skoczka (konika) szachowego.
Zapraszamy do oglądania przykładowych prac uczniów z klasy 4G5 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) z pracowni drukowania 3D.

Uczennice klas 1P i 3P pod opieką Pań Ewy Wolniak i Ireny Laszczyk, Anety Zadumińskiej oraz Pana Janusza Kucharskiego wzięły dzisiaj udział w wycieczce do Łodzi w celu obejrzenia niezwykłej i niesztampowej Wystawa Van Gogh .

W poniedziałek 24 kwietnia 2023 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole był dzień bez pytania dla tych, którzy mieli przy sobie na ławce książkę (inną niż podręcznik przedmiotowy).
Mamy już wyniki konkursu „W krainie greckich mitów”. Miejsce pierwsze Eliza Dolecińska klasa IVH5, drugie Maciej Jankowski klasa IH, trzecie Radosław Gruszczyński klasa IH.

14 marca 2023 roku nasza młodzież pod opieką Pań Sylwii Brzeżańskiej, Ewy Wolniak i Anety Zadumińskiej miała przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu autorskim z panią Agnieszka Kulbat - profil autorski, młodą piotrkowską pisarką, specjalizującą się w literaturze fantasy i thrillerze.
Uczeń II klasy Liceum Sztuk Plastycznych Paweł Kisiel otrzymał wyróżnienie w konkursie pt. „Złudzenia optyczne”. Konkurs organizowany był przez Klub Młodego Odkrywcy i jak piszą organizatorzy -”wszystkie prace były zjawiskowe i inspirujące”.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Joanna Czerkawska (klasa IVT4) zdobyła II miejsce w rejonowym konkursie ,,Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”.
W ramach zajęć Pracowania drukowania cyfrowego