Liceum Sztuk Plastycznych (ZSP6) oraz Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na ogłoszenie wyników oraz wernisaż wystawy pokonkursowej "Barwy Pokoju".
Uczniowie z klasy 4G5 rozwijają swoje umiejętności projektując elementy 3D nie tylko do druku.
27 lutego 2023 r. w naszej szkole, gościł pan mgr. Sebastian Wojtaś - pracownik CRE w Piotrkowie Tryb. W trakcie spotkania, które poprowadził, przedstawione zostały losy żołnierzy wyklętych, ze szczególnym uwzględnieniem postaci rotmistrza Witolda Pileckiego.

Od projektu do efektu - tak najkrócej można określić proces twórczy projektowania ubioru, jednej ze specjalizacji w Liceum Plastycznym.
Zaczynając od projektów, uczniowie dążą do zmaterializowania swojej twórczej wizji w postaci gotowego ubioru. Dodatkową motywację do działania stanowi fakt, iż ucząc się, projektują i szyją sami dla siebie.

Jest to święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999, jego celem jest chronić różnorodności językowe jako dziedzictwo kultury.
Z tej okazji przygotowaliśmy quizy, ciekawostki językowe oraz dwa konkursy: ortograficzny i konkurs na plakat poświęcony Patronce Roku 2023- Wisławie Szymborskiej.
Efekty pracy Uczniów można podziwiać na holu na I piętrze.

Nasza wspaniała młodzież rozwija się nie tylko intelektualnie ale i duchowo.
W miniony czwartek klasa 3P wraz z wychowawczynią p. Ewą Wolniak udała się do Mediateki na Warsztaty komiksu.
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele.. Dziś 23 lutego obchodzimy bardzo ważny dzień – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
Uczniowie z najwyższą średnią ocen
Klasa 3P i 4H5 pod opieką p. Ewy Wolniak wzięły dziś udział w konferencji popularno-naukowej poświęconej Piotrkowianinowi, Stefanowi "Grot" Roweckiemu.