Kartki robiła klasa 3G gr. II
Taki właśnie projekt realizowała klasa 1G w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W Ośrodku Działań Artystycznych (7 lutego w Galerii na ul. Dąbrowskiego) odbyło się spotkanie uczniów klasy 2 i 3 Liceum Stuk Plastycznych z uczestnikami wystawy rzeźby.
Dr Magdalena Pejga i dr Michał Matysiak oprowadzili uczniów po Wystawie Pedagogów
Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi pt.”13 Piątek 13”. Przedstawili również dokonania artystyczne dydaktyków/artystów i studentów Instytutu. Poinformowali o poszczególnych pracowniach i warsztatach. Młodzi uczniowie mieli również możliwość obejrzenia kolejnej wystawy rzeźby tym razem rzeźby kinetycznej autorstwa dr. Przemysława Druszcza pt. „Mobilatorium”.(Galeria na ul. Sieradzkiej).
To była duża dawka wrażeń wizualnych i informacji na temat form przestrzennych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.
06.02.2023 r. klasa IS wraz z panem Michałem Gałasem, uczestniczyła w zwiedzaniu plenerowej wystawy pt. ,,W krwawym polu srebrne ptaszę… o czym mówią pieśni Powstania Styczniowego” . Ekspozycja prezentuje teksty pieśni Powstania Styczniowego wraz z komentarzem przypominającym historyczne okoliczności tworzenia pieśni, toczone bitwy, postaci przywódców.

Wystawa została przygotowana z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Nabór młodzieży do grupy terapeutycznej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego. Jego obchody w naszej szkole rozpoczęliśmy filmami edukacyjnymi. „Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego.
W najbliższym tygodniu można zgłosić się do wzięcia udziału w konkursach językowych:

https://josesong.waw.pl/vii-edycja/ oraz https://www.fox.bielsko.pl/
03-02-2023

Przypominamy!

Na zgłoszenia do konkursu pt. „BARWY POKOJU” czekamy jeszcze do 10 lutego br.
(ważna jest data stempla pocztowego).
W związku z przypadającą w tym roku 160 rocznicą wybuchu powstania styczniowego, zostało zorganizowane spotkanie, upamiętniające to ważne wydarzenie.